Sağlık Bilimleri Üniversitesine 78 öğrenci alınacak

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, diş tabibi subay ve sıhhat astsubayı muhtaçlığının karşılanması maksadıyla Sıhhat Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) tahsil görmek üzere 78 öğrenci alınacak.

Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına, Sıhhat Bilimleri Üniversitesinde tahsil görecek adayların müracaat asıllarına ait duyuru Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sıhhat astsubayı muhtaçlığının karşılanması niyetiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM yerleştirmesine nazaran SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 30 erkek, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 4 erkek, SBÜ Gülhane Sıhhat Meslek Yüksekokuluna ise 30 erkek öğrenci temin edilecek.

Ayrıca muvazzaf tabip subay muhtaçlığının hızla karşılanması niyetiyle tahsil görmek üzere, öteki tıp fakültelerinden özel öğrenci statüsünde SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinin 2’nci sınıfına geçiş yapmak isteyen 5 erkek/kadın ile 3’üncü sınıfına geçiş yapmak isteyen 9 erkek/kadın öğrenci alınacak.

Adaylarda aranan nitelikler ile müracaat tarihi ve temin kurallarına “www.jandarma.gov.tr”, “www.jsga.edu.tr” ve “www.sbu.edu.tr” adreslerinden ulaşılabilecek.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu