Sağlık sektöründen Berlin’de gövde gösterisi

Açılışa Türkiye’den ve Berlin’den pek çok isim katılırken tertip Lideri Cihat Alagöz yaptığı açıklamada Berlin Sıhhat Turizmi Fuarı’nın; iştirakçi sayısı, niteliği ve ağır ziyaretçi ilgisiyle Berlin’de büyük ses getirdiğini söz etti.

Cihat Alagöz; Türkiye’nin güzide sıhhat kuruluşlarını Almanya kamuoyuna tanıtmak, Almanya ile Türkiye ortasında sıhhat turizminin geliştirilmesi için her iki ülkenin sıhhat turizmi aktörlerinin birbirleriyle tanışmasını sağlayarak taraflar ortasında işbirliği imkanları tesis etmek olan Berlin Sıhhat Turizmi Fuarı’nın maksadına ulaşarak hem iştirakçilerden hem de ziyaretçilerden tam not aldığını tabir etti.

Berlin’den sonra yeni rota Amsterdam

Alagöz, sıradaki projelerinin 2-3 Haziran 2023 tarihlerinde Hollanda’da ikinci sefer düzenleyecekleri Amsterdam Sıhhat Turizmi Fuarı olduğunu söyledi.

Alagöz, 2022 yılının birinci dokuz ayı içerisinde Türkiye’yi tedavi niyetiyle ziyaret eden yabancı sayısının 876.521 bireye ulaştığını ve Türkiye’nin bu müddet zarfında 1.6 milyar dolar hizmet ihracatı geliri elde ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu