Şirikçioğlu, üretimde bölgesel farklılıkları baz alıyor

Denim üretiminde küresel firmalar ortasında bulunan Şirikçioğlu Mensucat, ülkeden ülkeye değişen tercihlere nazaran yaptığı üretimle global pazar çeşitliliğini artırdı. Spor giysi ve bilhassa jean pantolon üretiminde kullanılan denimde maksat büyüttüklerini belirten Şirikçioğlu Mensucat İdare Konseyi Lideri Atıf Şirikçi, ülkeden ülkeye değişen kumaş ve renk tercihlerine uygun üretim yapmanın yanı sıra dizayncılar tarafından oluşturulan numunelerle dünyanın her yerine denim kumaş ihraç ettiklerini söyledi.

“Örnek modeller hazırlıyoruz”

Geniş bir eser gamına sahip olduklarının altını çizen Atıf Şirikçi, “Hangi ülkeye gidersek gidelim, oranın beşerlerine uygun denim üslubunu yakalayabiliyoruz. Kumaş, personellik, dikiş, model, yıkama, aksesuar; bunların tamamı fiyatta belirleyici ögeler. Firma olarak her insanın giyebileceği, hem kaliteli hem doğal denim üretimi ile her ülkeye girebiliyoruz” diye konuştu.

Gittikleri her ülkenin giysi biçimine uygun örnek modeller de hazırladıklarına dikkat çeken Şirikçi, “Böylece sattığımız kumaşın konfeksiyon örneğini de sunarak satış gücümüzü artırıyoruz. Bu bahiste başarılı tasarımcılarla çalışıyoruz” tabirlerini kaydetti.

Başa dön tuşu