Son dakika… Erdoğan ‘hayırlı olsun’ dedi: Seçim tarihi için son açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı 3 saat 10 dakika sürdü.

Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nda de alınan kararları açıklıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük.

– Meclis’te gereken çoğunluğun sağlanamaması halinde, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılabilmesini temin edecek bir takvimle kararımızı alıp süreci başlatacağız

– Güncellemenin milletimize güzel olmasını diliyorum.

– Bu seçim cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin birlikte seçilmesini sağlayan ikinci seçim olacaktır. Bu seçim devrini milletimiz yeni bir fırsata çevirmenin çabası içerisindeyiz.

“Küresel siyaset ve iktisat sistemi sarsıldı”

– Global siyaset ve iktisat nizamının krizlerle sarsıldığı bir devirden geçiyoruz. Türkiye’nin güçlü duruşunu kabul etmek istemeyenler olacaktır.

– Eser ve hizmet alt yapısı sağlam, askeri ve teknolojik imkanları olan Türkiye’yi kabul etmeyenler sonuna kadar direnecektir. Lakin biz istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkabileceğimizi cümle aleme ispatladık.

– Geçmişte krizler içinde boğulan Türkiye’den, krizleri fırsata çeviren bir Türkiye haline getirdik. Siyasetimiz, geçmişle kıyas edilmeyecek bir olgunluk düzeyine ulaştı.

– Ekonomimiz, global operasyonlara karşın, dünyanın takdirini kazanan bir yere geldi. Hamd olsun, potansiyelimiz ve imkanlarımız hepsinin üstesinden gelecek imkanlara sahiptir.

Başa dön tuşu