Tofaş’ın müşteri memnuniyetine iki altın ödül

BURSA (DÜNYA) – Husus hakkında açıklamalarda bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Tofaş’ın hayata geçirdiği uygulamalarla birçok kurum ve kuruluş için ilham kaynağı olduğunu belirtti. Eroldu, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarını bir adım ileriye taşımak ismine 2016 yılında Bursa’da hayata geçirdikleri Müşteri İlgi Merkezi (MİM) ile bölümde dijital dönüşüme öncülük ettiklerini anımsattı.

“Tofaş, otomotiv kesimindeki liderliğini müşteri memnuniyetine yönelik uzmanlığıyla başka bir yere taşımayı hedefliyor” tabirlerini kullanan Eroldu, bu alanda elde ettikleri mükafatların Tofaş için son derece manalı olduğunu belirtti. Eroldu, “Tofaş olarak, üretimde ve ihracatta çıtayı yükseltiyor, müşteri memnuniyetinde de öncü çalışmalara imza atıyoruz. Gerek Bursa’daki fabrikamızda üretimini gerçekleştirdiğimiz Fiat ve Fiat Professional eser gamındaki modellerimiz; gerekse çatımız altında temsil etmekte olduğumuz Alfa Romeo ve Jeep markalı araçlarımızın kullanıcılarına 7/24 kesintisiz hizmet sunuyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın milletlerarası ölçekte en itibarlı davet merkezi mükafatı olarak isimlendirilen Contact Center World Awards tarafından iki birincilik mükafatına layık görülmesini son derece manalı buluyoruz. Tofaş olarak en kıymetli kıymetin beşere olan yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkarak hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla bu alanda da otomotiv kesiminde öncü olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

MİM çalışanları, 2018 yılında 4 bin 500 saatlik eğitim aldı

Tofaş, müşterilerden gelen taleplerin aktif ve hakikat yönetilmesine; marka imajı, müşteri sadakati, tavsiye etme ve kalite algısının en üst düzeylere çıkarılmasını hedefliyor. Bu kapsamda tahlil idare takımı; araç sahiplerine tüm taleplerin tahlili yolunda süreç sonuçlanana kadar eşlik ediyor. Tofaş’ın müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ismine izlediği tüm stratejiler toplumsal medya paylaşımlarına da yansıyor. Dünyanın en büyük şikayet platformları ortasında yer alan Şikayetvar’ın bilgileri de toplumsal medya paylaşımlarında da en düşük şikayet oranı Fiat markasına geldiğini ortaya koyuyor. Merkezde yer alan Akademi Gelişim Grubu de sürdürülebilir muvaffakiyet, inovatif yaklaşım ve müşteri tecrübesinde her vakit bir adım ileriye ulaşmak için yürütülen çalışmalara katkıda bulunuyor. Kelam konusu amaç doğrultusunda 45 şahıstan oluşan Müşteri İlgi Merkezi çalışanlarına geçen yıl toplam 4 bin 500 saat eser eğitimi veren Tofaş ayrıyeten müşteri temsilcilerinin şahsî gelişimi, akademik eğitimleri ve meslek planlamasına dayanak olmak için de sistemli Koçluk programı uyguluyor.

Başa dön tuşu