“Yeni yatırımlarımız devam ediyor”

Tüm nakliyecilik hizmetlerinin yanında, katma bedelli lojistik ve depolama hizmetleri de veren Logtirans, hizmet ağını büyütmeye yönelik yatırımlara devam ediyor. Hizmet ağını genişletme yatırımlarının 2019’da da sürdüğünü söyleyen Logitrans İdare Heyeti Lideri Cihan Sünel, “2018 yılında özmal araç yatırımlarımızın yanında Logitrans yazılım takımlarını ve yazılım eserlerini geliştirme yatırımlarımız oldu ve bu istikametteki yatırımlarımız sürecek. Öte yandan Rusya, Kazakistan ve Gürcistan’da depo ve kapasiteyi artıracak yatırımlar yaptık. Müşterilerimizin iç dağıtım noktasındaki gereksinimlerini karşılamak ismine araç parkını genişlettik. Bu sene de yeni depolama ve araç yatırımlarımız sürüyor” halinde konuştu.

13 ülkede ofisleri, 55 ülkede ise acenteleri bulunuyor

Depolama alanında geliştirdikleri yazılım tahlilleriyle (WMS) müşterilerinin tüm depolama idare ve lojistik gereksinimlerine tahlil ürettiklerini anlatan Cihan Sünel, yaklaşık 250 çalışan, 170’i özmal ve 400’ü kiralık olmak üzere, 570 araçlık filo ve 25 bin metrekare depolama alanıyla hizmet verdiklerini aktardı.

Bugün prestijiyle toplam 13 ülkede 18 ofis, 55 ülkede ise acentelerinin bulunduğu bildiren Sünel, son yıllarda Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) büyüme odaklı bir strateji yürüttüklerini söyledi.

Sünel, strateji doğrultusunda Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Ukrayna, Özbekistan’da depo ve ofislerinin bulunduğunu açıkladı.

2018’de 14 bin 500 taşıma gerçekleştirdiklerini kaydeden Sünel, “25 bin metrekare toplam depolama alanına ek olarak, bu yıl içinde yeni depolama alanları oluşturmakta kararlıyız. BDT coğrafyasına en çok taşıma yapan firmalardan biriyiz. Taşıma yaptığımız ülkelerin başında ise Rusya, Kazakistan, Özbekistan geliyor” dedi.

Başa dön tuşu