AK Parti’den CHPli Özkoç’a tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Nijerya’da 10 Türk denizcinin kaçırılmasına ait, “Dışişleri Bakanlığımız ve istihbarat ünitelerimiz ağır biçimde çalışıyor.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Avrupa Birliği’nin, darbe teşebbüsünü ismini koyarak kınamaktan kaçınmasındaki büyük soru işaretleri artarak devam etmektedir.” diye konuştu.

Çelik, “CHP Genel Lideri çıkmış dün, ‘Yürekli bir savcı yok mu, bu yürekli bir savcı Sayın Cumhurbaşkanını çağırmayacak mı?’ diyor. Marmaris’te Cumhurbaşkanımıza yapılmak isteneni, yargı vesayeti yoluyla devam ettirmeye çalışıyor. Bu utanç verici bir şeydir. Hem de bunu 15 Temmuz’un yıl dönümünde yapıyor.” dedi.

‘Dün geldiğimiz nokta maalesef siyasi sabotaj olarak nitelendireceğimiz bir nokta’

AK Parti Sözcüsü Çelik, (CHP Küme Başkanvekili Özkoç’un TBMM Genel Konseyi’ndeki konuşması) FETÖ’ye karşı bütün bir duruşun yine güncellenmesi, bu direnişin tekrar anılması gereken bir günde, FETÖ’ye birkaç cümleyle değinip daha sonra Türkiye’nin yasal cumhurbaşkanını amaç almak olsa olsa bir siyasi sabotajdır.” sözlerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, “(Özel oturumdaki gerginlik) Siyasi tenkit ve aykırılıkla siyasi sabotaj ortasında fark var. Dün geldiğimiz nokta maalesef siyasi sabotaj olarak nitelendireceğimiz bir noktadır.” dedi.

‘Fatih’ gemimiz, ‘Yavuz’ gemimiz vazife yapmaya devam edecek’

Çelik, “(AB’nin Türkiye’ye yaptırım kararı) Ortaya koydukları tutumun Ada’daki bölünmüşlüğü derinleştirmekten diğer bir işe yaramayacağı açıktır. Bu yaptırımların Türkiye için hiçbir tesiri olmayacaktır.” diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, “(AB’nin Türkiye’ye yaptırım kararı) ‘Fatih’ gemimiz, ‘Yavuz’ gemimiz misyon yapmaya devam edecek. Orada kıta sahanlığımız içerisindeki egemenlik haklarımızı muhafazaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu