Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler için 14 Mayıs tarihini işaret etti

Partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihine ait net bir ileti verdi. ”2023 bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolü hem de yeni vizyonumuz ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır” diyen Erdoğan, “Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi değerli ve tarihi kılan da işte budur. Hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçime büyük gayretle, azimle, uğraşla hazırlandık, girdik. Her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık” dedi.

“Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız”

Adnan Menderes’in 14 Mayıs 1950’de kazandığı seçimlere atıfta bulunan Erdoğan, “Şimdi de ‘Yeter, kelam de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin dayanağına talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra tıpkı gün, 6’lı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere ‘Yeter’ diyecektir. Ulusal iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın tekrar başaramayacaksınız” diye konuştu.

2023 seçimlerine Türkiye Yüzyılı vizyonunu inşa etmenin heyecanıyla hazırlandıklarını kaydeden Erdoğan, “Geçmişte kendi krizleri içinde boğulan bir Türkiye vardı. Bu sefer Türkiye sahip olduğu güçlü hizmet ve altyapısı sayesinde global atılımları destek haline dönüştürebiliyor. Cari açığı denetim ederek büyümesiyle, her başlıkta bu gerçeği ispatlayan bir ülke oldu. Düşüncelerimiz elbette var. Bunların hiçbiri bizi asıl atılımlarımızdan uzaklaştıramaz. En büyük problemimiz enflasyondu, o da düşüşe geçti. Süratle düştüğünü göreceğiz. Önümüzdeki aylarda yüzde 40’lara 30’lara düşecek. Zira enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, oyunları boşa çıkardık” dedi.

Başa dön tuşu