Erdoğan: S-400’lerin yükleme çalışmaları sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’ya hareketinden evvel Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “(S-400) Seyahat hazırlığı, yükleme çalışmaları sürüyor. Nereye konuşlanacağını MSB ve Genelkurmay Başkanlığımız planlıyor. “S-400’ler uçakla getirilecek. Ülkemiz, bölgemiz ve bilhassa dünyamız için iyi olsun.” halinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece kıymetlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur.” tabirlerini kullandı.

Doğu Akdeniz’deki gelişmeler

Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair, “Arzumuz isteğimiz Ege’de ve Akdeniz’de rastgele bir ezayı bundan sonraki süreçte asla yaşamayalım.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda sondaj gemilerimiz arama, tarama çalışmaları ile koordineli olarak kendi yol haritası içinde bu süreci devam ettiriyor. Bu mevzuda sağdan soldan birtakım rahatsız edici sesler çıkabilir ancak bu seslerin hiç birisinin bizi bu yolumuzdan alıkoymayacağını daha evvel de zati açıkladık. Bugün de birebir noktadayım, birebir şeyleri söylüyorum.” formunda konuştu.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu