Erdoğan: Şimdi kaliteyi yükseltme zamanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da 8. Milletlerarası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Erdoğan şunları söyledi:

“Japonya’da 800 üniversiteden 80’i bayan üniversitesi. Yalnızca kızlardan oluşan üniversite. Kreşten alıp birinci, orta, lise, akabinde üniversite olmak suretiyle farklı bir yapıyı Japonya’da oluşturmuş durumdalar. Bunlarla birlikte bu alanda atılan adımın bizler için değer arz ettiğini şu anda YÖK Liderine hatırlatıyorum, çalışmanı da buna nazaran yap. Türkiye de misal bir adımı atmalı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Türkiye’deki memleketler arası öğrenciler) Biz, sizleri ülkenize döndüğünüz vakit Türkiye’nin ülkenizdeki misyon şefleri olarak görüyoruz.” tabirlerini kullandı.

“Türkiye Maarif Vakfımız aracılığıyla yurt dışında faaliyete geçirdiğimiz 2 üniversite, 269 okul ve 35 de yurt bulunuyor.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan kelamlarına şöyle devam etti:

“Pek çok sivil toplum kuruluşumuzun da yurt içinde ve dışında benzeri atılımları olduğunu biliyoruz. Artık altyapıyı daha da güçlendirme ve kaliteyi yükseltme vaktidir. Vicdanın, ahlakın, merhametin, adaletin hakim olduğu bir global sistemi inşa edene kadar daima birlikte durmadan, dinlenmeden çalışmalıyız. Bugün ‘Dünya 5’ten büyüktür’ gerçeğini cüretle dillendirebilen bir Türkiye varsa, katettiğimiz aranın verdiği özgüven sayesindedir. İster DEAŞ’lı ister PKK’lı ister kendi insanına kurşun sıkan FETÖ’cü isterse Neo-Nazi terörü olsun, eli kanlı katillerin bizi ve İslam dünyasını çekmek istediği tuzağa asla düşmeyeceğiz. Zira bunların hepsi birebir madalyonun farklı yüzleri.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu