İBB’de toplu istifa

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan ortak bir açıklama yaparak kendi istekleri ile vazifelerini bıraktıklarını duyurdular.

Hayri Baraçlı, toplumsal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“23 Haziran’da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi, demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ve İstanbulluların tercihi ile Sayın Ekrem İmamoğlu lider olarak seçilmiştir. Kendilerini tebrik ederiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine bağlı yöneticiler olarak, demokrasiye olan inancımız, misyonumuza, kendimize ve İstanbul’a olan hürmetimiz nedeniyle yeni idarenin kendi grubuyla çalışmasının önünü açmak için büyük bir çabayla yürüttüğümüz vazifelerimizi kendi isteğimizle bırakıyoruz.

Bu kararımızı Başkanlığa iletirken, tıpkı vakitte siz saygıdeğer İstanbullularla paylaşmayı da bir misyon olarak görüyoruz. İstanbul’a hizmet etmek için vazife alan ve alacak olan herkese muvaffakiyetler diliyoruz. İstenildiğinde İstanbul’a hizmet deneyimlerimizi yeni idare ve grubu ile her an paylaşmaya hazır olduğumuzun da bilhassa bilinmesini isteriz. Bugüne kadar icra ettiğimiz misyonlarda bize güvenen Sayın Cumhurbaşkanımız’a, devlet ricalindeki tüm büyüklerimize ve belediye liderlerimize, birlikte İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğumuz 84 bine yakın çalışma arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Aziz İstanbullulara hürmetlerimizle arz ederiz.”

Açıklamanın sonunda İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve 1.Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan’ın imzaları yer aldı.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu