Moleküllerin mıknatıs gücü motoru dururken de koruyor

Araç trafiği her geçen gün daha da artıyor. Bunun sonucunda da şoförler trafikte giderek daha fazla dur-kalk yapmak zorunda kalıyor. Daima yavaşlama, hızlanma ve rölantide çalışma, motorun metal yüzeylerinde mikroskobik aşınmaların artmasına neden oluyor. Bu aşınmalar sonucunda da motor modülleri ziyan görüyor.

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, araçların birinci günkü performanslarını uzun müddet boyunca sürdürmelerine yardımcı olmak emeliyle geliştirdiği Castrol MAGNATEC motor yağı ile araçların motorlarını yalnızca çalışırken değil dururken de koruyor. DUALOCK teknolojisine sahip Castrol MAGNATEC, mıknatıs üzere birbirine kenetlenen molekülleri sayesinde, motor yağı yerçekimi nedeniyle motordan kartere süzülürken bile motora tutunup güçlü bir müdafaa katmanı oluşturuyor. Bu sayede de araba motorlarını harekete geçtiği andan itibaren durmaksızın koruyor.

DUALOCK teknolojisi ile yüzde 50 daha az motor aşınması

Halit Ergenç tarafından seslendirilen ‘Ters Dönmüş Otomobil’ televizyon reklamı ile Castrol MAGNATEC’in sahip olduğu DUALOCK teknolojisinin motoru nasıl koruduğu anlatılıyor. Mıknatıs üzere birbirine kenetlenen moleküllerin yer çekimine karşı koyarak motorun hassas modülleri etrafında muhafaza kalkanı oluşturduğu vurgulanıyor.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Yöneticisi Nilay Tatlısöz, yapılan kampanya ile Castrol MAGNATEC’in görünmez gücünü görünür hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Türkiye’nin en beğenilen aktörlerinden ve gerek hayata geçirdiği rollerle gerekse de sesiyle hafızalarda yer edinen Halit Ergenç’in seslendirdiği reklam sineması ile Castrol MAGNATEC’in motora sağladığı itimadı en yeterli biçimde amaç kitleye de aktaracaklarına inandıklarını belirterek, “Yapılan aşınma limiti testlerine nazaran ortalama bir şoför yılda yaklaşık 18 bin kere dur-kalk yapıyor ve kent içi trafikteki vaktinin üçte birini de rölantide geçiriyor. Arabaların motorunda oluşan aşınmaların büyük çoğunluğu aracın birinci çalıştırılmasında, motorun ısınması sırasında ya da trafikte dur-kalk anında meydana geliyor. Araçların motorlarında oluşan aşınma sorununa karşı eserimizin sunduğu müdafaayı farklı ve yaratıcı bir lisan ile gaye kitlemize aktarmak istedik. DUALOCK teknolojisine sahip Castrol MAGNATEC, mıknatıs üzere kenetlenen molekülleri ile güçlü bir muhafaza kalkanı oluşturur, aşınmayı yüzde 50 azaltır ve aracınızın motorunda durmaksızın müdafaa sağlar” dedi.

Başa dön tuşu