Özel Medicabil Hastanesi yeni hizmet binası açıldı

BURSA (DÜNYA) – Açılışta konuşan Hastane İdare Şurası Lideri Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Özel Medicabil Hastanesi’nin, Yalın Hastane anlayışıyla hizmet veren Türkiye’deki tek hastane olduğuna dikkat çekti.

Yeni yatırımla birlikte poliklinik sayısının 26’dan 44’e çıktığını hatırlatan Prof. Dr. Bilgen, “Açılışını yaptığımız bu binayla hizmet alanımız iki katına çıkıyor, bununla birlikte hem kent hem de ülke istihdamına katkı sağlıyor, çalışan sayımızı da artıyoruz. Bu gaye için çalışan tüm arkadaşlarımıza, yeni binamızda emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum. Aktüel tedavi sistemlerinin yakalanması ve sunulması, sıhhat kuruluşlarının gayeleri içindedir. Bu yeni binamızla birlikte 26 olan poliklinik sayımızı 44’e çıkarıyoruz. Yani oransal olarak baktığımızda yüzde 80’lik bir artış sağlıyoruz” dedi.

Bursa’da 19 özel 21 de kamu hastanesi olduğunu hatırlatan Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa’nın 10 yıl evvel 4 bin 500 olan yatak sayısının bugün 7 bin 500’e çıktığını, Kent Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte bu sayının 8 binin üzerine ulaşacağını söyledi.

Başa dön tuşu