Sağlık Muhabirleri Derneği Başkanlı’ğına yeniden Erarslan seçildi

Sağlık Muhabirleri Derneğinin (SMD) 5’inci Olağan Genel Heyetinde başkanlığa yine Yusuf Ziya Erarslan getirildi.

Dernekten yapılan açıklamaya nazaran, SMD’nin 5’inci Olağan Genel Şurası Ankara’da yapıldı. Toplantıda, Yusuf Ziya Erarslan yine Genel Başkanlığa seçilirken, İdare Heyetinde gazeteciler Hatice Pala Kaya, Selma Bıyıklı Adabaş, Mete Generaloğlu, Doruk Çakar, Yeşim Karacaoğlu ve Yasemin Doğan yer aldı.

Açıklamada, değerlendirmelerine yer verilen SMD Genel Lideri Yusuf Ziya Erarslan, derneğin gazete, mecmua, televizyon, internet haber sitelerinde ve haber ajanslarında vazife yapan sıhhat habercilerini bünyesinde toplayan Türkiye’nin birinci ve tek meslek örgütü olduğunu bildirdi.

Erarslan, 2010’da Türkiye’deki tüm sıhhat habercilerini ve yayıncılarını tek çatı altında toplamak hedefiyle kurulan derneğin, 9 yıl içinde büyük kentlerde örgütlendiğini ve örgütlenme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Sağlık alanında kamu faydası unsurlarını gözeterek bir sivil toplum ve meslek örgütü olmanın şuuruyla ülkenin sıhhat kurallarının uygunlaştırılması istikametinde efor gösterdiklerini vurgulayan Erarslan, üyelerinin çalışmalarını kolaylaştırıcı ve muvaffakiyetlerini artırıcı faaliyetlerle mesleksel yeteneklerinin geliştirilmesi için gerekli çalışmaları sürdüreceklerinin altını çizdi.

“Mücadelemiz sıhhat haberciliği için”

SMD’nin misyon alanı haricinde gelişen siyasi tartışmaların dışında kalmaya azami ihtimam gösterdiğine dikkati çeken Erarslan, şunları kaydetti:

“SMD’nin kuruluş harcında mesleksel dayanışma, birlik, kardeşlik ve dostluk vardır. Bu nedenle SMD mesleksel birlik ve dostluk hareketidir. Bölücü, yıkıcı ve ülkemizin birliğine kasteden yasa dışı yayın organları hariç, tüm resmi ve legal yayın kuruluşlarına eşit aradayız. SMD bir meslek örgütü olarak sıhhat haberciliğinin geliştirilmesini sağlamak, sorumlu ve hassas bir sivil toplum örgütü olarak da ülkemizdeki sıhhat hizmetlerinin daha kaliteli olmasına katkı sunmaya çalışmaktadır.
Dernek, tüm meslektaşlarımızı dostluk ve kardeşlik ruhuyla tek çatı altında toplamayı başaran, onları sevgi ve hürmetle kucaklaştıran, sıhhat haberciliğini hak ettiği ehemmiyete eriştirmek için çaba eden Türkiye’nin kıymetli bir meslek örgütüdür.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu