Sertrans, 7 milyon dolar yatırımla yeni depo kurdu

Kontrollü büyüme ve sürdürülebilirlik amaçları doğrultusunda ek depo yatırımları yapan Sertrans Logistics, Hadımköy’de kurduğu yeni depoyu devreye aldı. 2018 yılında Hadımköy’de faaliyete geçirdikleri yeni deponun 7 milyon dolara mal olduğunu söyleyen Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, “30 bin metrekare alana sahip depomuzda müşterilerimizin günlük talepleri ve artan gereksinimlerine daha süratli ve daha düşük maliyetli tahliller getiriyoruz. Depolarımızda perakende ve kozmetik dallarıyla birlikte e-lojistik alanında katma pahalı hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Ayrıyeten bu yeni depomuzla yıl sonuna kadar 200 kişiyi istihdam edeceğiz” sözünü kullandı.

Hadımköy lojistik tesislerinde depoları, Muratbey Gümrüğü’ne bağlı 6 bin metrekarelik atrepoları, Samandıra lojistik tesislerinde ise özgür ve endüstriyel depoları ile Erenköy Gümrüğü’ne bağlı 4 bin 500 metrekare antrepolarının olduğunu açıklayan Nilgün Keleş, mevcut lojistik tesislerinin, firmalarının tüm gereksinimlerine karşılık verecek kapasitede olduğunu söyledi.

Depolarında tüm kesimlere özel ve bu kesimlerin muhtaçlıkları doğrultusunda şekillendirdikleri geniş bir hizmet yelpazesine sahip olduklarını kaydeden Keleş, şunları aktardı: “Halihazırda, yüksek kapasiteli çağdaş depolarımız ve sunduğumuz katma kıymetli hizmetlerimizle her bölümden üretici firmanın hayatını kolaylaştırıyoruz. A’dan Z’ye anahtar teslim hizmetlerimizle firmaların yalnızca kendi üretimlerine odaklanmalarını sağlayarak büyük bir maliyet avantajı sağlıyoruz ve kârlarını artırmalarına katkı sunuyoruz. Gerek depolarımızın lokasyonları ve kapasiteleri, gerekse sahip olduğumuz altyapı, teknolojik donanım ve deneyimli takım sayesinde müşterilerimize sıfır yanlışla yüksek kalitede ve süratli katma pahalı lojistik hizmetleri sunuyoruz.”

“e-ticaret, önceliğimiz olmaya devam edecek”

Sertrans Logistics olarak son beş yılda kıymetli muvaffakiyet performansı göstediklerini lisana getiren Nilgün Keleş, gelecek beş yıl için yaptıkları stratejik planlamalarda da kayda paha büyümenin, yurtiçinde ve Turquality programına kabul edilmeleriyle birlikte yurtdışında genişlemenin odaklandıkları hususlar ortasında yer aldığını aktardı. Bu kapsamda birinci iş olarak online perakende dalının süratle büyümesini fırsata çevirerek yüksek teknolojilerle donattıkları online lojistik alanını 62 bin 500 bin metrekareye çıkarmak olduğunu açıklayan Keleş, kelam konusu e-lojistik alanı ile küresel markaların e-ticaret operasyonlarını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

e-ticaret konusunda yatırımlara bu sene de devam edeceklerini belirten Keleş, “Dolayısıyla e-ticaret, önceliğimiz olmaya devam edecek. Birebir vakitte hizmet kalitemizi yükseltecek ve geleceğe bizi hazırlayacak çalışmalarımız sürüyor. Sanayi 4.0 vizyonuyla dijitalleşme sürecine sürat verdik ve bu hususta dalımıza öncülük etmeye devam ediyoruz. Pek çok projemiz süratle ilerliyor. Öte yandan süratli taşıma bizim çok kuvvetli olduğumuz ve üzerine özel olarak eğildiğimiz bir alan. Tekrar bu alanda, ‘Fast Fashion by Sertrans Logistics’ markamızı yaratarak, süratli tüketime karşılık veren bir öteki süratli nakliyecilik modeli ile İspanya’ya, modanın başkentlerine açıldık” diye konuştu.

Global bir marka olma gayeleri kapsamında yatırımlarını sürdürüyor

2018’in kendileri için yatırımlarla geçen bir yıl olduğunu söyleyen Nilgün Keleş, bu periyotta Sanayi 4.0 ve dijitalleşmeye yönelik pek çok yatırım yaptıklarını ve Turquality programına tam teşvik ile kabul edilerek küresel marka olma amacını gerçekleştirme noktasında kıymetli bir adım attıklarını vurguladı.

Global bir marka olma gayesinin her vakit ajandalarının en üst sıralarında yer aldığını belirten Keleş, “Bu maksadımıza daha da yaklaşmak hedefiyle 100 adet Renault Trucks T 460 4×2 X-Low Euro 6 çekiciyi filomuza kattık. Filo yatırımına ek olarak, 2018’de iş yapış biçimimizi, yatırımlarımızı ve stratejik yaklaşımımızı Sanayi 4.0’a uyumlu hale getirdik. Yatırımlarımızla gücümüzü artırdık ve küresel bir marka olma maksadımıza yaklaştık. Şu anda 250 araçlık filo ile yaklaşık 200 ülkede bin 800’e yakın noktada hizmet veriyoruz. Toplam 120 bin metrekare depolama alanıyla katma bedelli lojistik hizmetleri sunuyoruz. Orta ve uzun vadedeki küreselleşme amacımız çerçevesinde krizleri fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Filo ve depo yatırımlarımız da bunun bir göstergesi” biçiminde konuştu.

Başa dön tuşu