Şimşek’ten ‘Babacan’ sorusuna yanıt

Ekonomiden sorumlu eski bakanlardan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, parti kurması beklenen Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği biçiminde yer alan yorumlara ait soruya, “zamanı gelince konuşuruz” diye karşılık verdi.

SASA tarafından düzenlenen basın toplantısında Reuters’ın “Babacan ile birlikte hareket edebileceğiniz formunda yorumlar var, ne diyorsunuz?” biçimindeki sorusuna Şimşek, “Zamanı gelince konuşuruz” karşılığını verdi.

Bir müddettir yeni bir parti kuracağı tarafında hakkında haberlerin yayınlandığı AK Parti Kurucu Üyesi Ali Babacan, partinin kurucu üyeliğinden 8 Temmuz’da istifa etmişti.

Yaptığı yazılı açıklamada Babacan, “Türkiye’nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir, ben ve pek çok arkadaşım bu türlü bir çalışma için büyük ve tarihi bir sorumluluk hissetmekteyiz” demişti.

AK Parti’den ayrılıp yeni parti kurma çalışmaları yürütenlere yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ise AK Partili vekillerin yeni bir parti kurma çalışmasının kelam konusu olmadığını, kendileri ile birlikte yürüyenlerin dava arkadaşları olduğunu, olmayanların ise kendi yoluna gideceğini söylemişti.

Başa dön tuşu